Energetikai tanúsítvány
2012. január 1-jétől energetikai tanúsítvány szükséges az új épületek építése mellett minden értékesítésre kerülő és tartósan bérbe adott meglévő épületre is!
Energetikai tanúsítvány
2012. január 1-jétől új épület építése mellett minden értékesítésre kerülő és tartósan bérbe adott meglévő épületre is kötelező az energetikai tanúsítvány. Az épületek energetikai jellemzőinek tanúsításáról szóló 176/2008. (VI. 30.) számú Kormányrendelet azzal a céllal került megalkotásra, hogy az elkészült energiatanúsítvány tájékoztatást nyújtson az épület, vagy lakás energetikai tulajdonságairól, valamint javaslatot tegyen energia megtakarítási lehetőségekre vonatkozóan.
Meddig érvényes az energiatanúsítvány?
Az energia tanúsítvány 10 évig hatályos, ha épületre irányadó jogszabályi követelményértékek nem változnak meg ez idő alatt.
Amennyiben ez megtörténik, az épület energetikai minősítését újra el kell végeztetni, ha eladás, vagy bérbeadás történik. Az új energetikai tanúsítvány elkészítésével az előző hatályát veszti.
Mit nevezünk hiteles energetikai tanúsítványnak?
Hiteles energetikai tanúsítványnak az e-tanúsítás országos, elektronikus nyilvántartásban található, azonosító kóddal (HET számmal) ellátott elektronikus tanúsítvány tekinthető.
Hiteles energetikai tanúsítványt kizárólag épületgépész mérnök, felsőfokú szakirányú végzettséggel rendelkező személy készíthet, ha teljesítette az épület energetikai tanúsító ismereteket tartalmazó vizsgakövetelményeket.
Mikor nem kell, de ajánlott épületenergetikai tanúsítványt készíteni?
Feltétlenül nem kell, de ajánlott az energiatanúsítvány
- Épületszerkezeti és/vagy épületgépészeti korszerűsítés előtt, a beruházási döntés megalapozására
- Hazai és uniós energiahatékonysági pályázat előkészítésekor, a megtakarítás kimutatására
Az épületenergetikai tanúsítvány elkészítésnek folyamata
- Az épületenergetikai tanúsítvány megrendelését követően épületgépész munkatársunk e-mailben vagy telefonon felveszi Önnel a kapcsolatot, és időpontot egyeztetünk a helyszíni szemléhez
- Helyszíni felmérés, az épület geometriai adatainak meghatározása, az épületszerkezetek és épületgépészeti rendszerek azonosítása
- Az energetikai számítás elvégzése épületenergetikai szoftverrel a 7/2006. (V.24.) TNM rendelet által előírt számítási módszer szerint
- Az elkészült energiatanúsítvány feltöltése az Országos Építésügyi Nyilvántartás rendszerébe, ezt követi a hiteles energetikai tanúsítvány kiállítása
Társaságunk vállalja lakó- vagy középületek hiteles épületenergetikai tanúsítványának elkészítését, valamint szaktanácsadást nyújt az épületek energia megtakarítására vonatkozóan.
Épületenergetikai tanúsítvány elkészítésére kérje árajánlatunkat!